Okolice
Grodzisk Mazowiecki

Jeśli jesteś zmęczony wielkomiejskim gwarem, szukasz miejsca do zamieszkania i wypoczynku wśród terenów zielonych a tym samym z dogodnym dojazdem do Stolicy polecamy serdecznie nasze miasto – Grodzisk Mazowiecki.

Miasto i Gmina Grodziski położona jest 30 km od Warszawy jest doskonałym miejscem odpoczynku dla zmęczonych wielkomiejskim życiem. Stare dworki, miejsca historyczne, szlaki piesze biegnące przez rezerwaty przyrody, wypoczynek nad wodą lub w siodle, możliwość wędkowania lub spacerowania w puszczy, gra w tenisa, korzystania z obiektów sportowych, to kilka propozycji jakie czekają na Państwa właśnie w Grodzisku.

Centrum Kultury w Grodzisku Maz.

Komunikacja: Dogodny dojazd do Stolicy zapewnią państwu doskonałe połączenia komunikacyjne:

  • Bliskość autostrady A2 – 9km od miasta.
  • Droga wojewódzka prowadząca bezpośrednio do Stolicy. Dojazd z Grodziska do Centrum Warszawy jest bardzo łatwy, odległość jaka je dzieli to 34 km. Planowane budowy dwóch obwodnic.
  • Doskonałe połączenie kolejowe PKP (podróż do Stolicy zajmuje jedynie 40 min a w godzinach szczytu pociągi kursują co 10 min.)
  • Kolejka podmiejska WKD – podróż kolejką z najdalej położonej stacji do centrum Warszawy zajmuje jedynie godzinę.

Edukacja, Kultura, Sport: W Grodzisku Mazowieckim znajdują się liczne placówki szkół podstawowych, gimnazja, szkoły średnie i zasadnicze połączone są w zespoły i jest ich łącznie trzy. W mieście działa łącznie 10 przedszkoli publicznych i niepublicznych, otwarte są prywatne szkoły językowe. Ponadto jest tu szkoła muzyczna I stopnia oraz ognisko plastyczne.

W wolnym czasie w atrakcyjny sposób można spędzić czas w w nowoczesnym Centrum Kultury na miarę XXI wieku, które zaoferuje Państwu sale teatralną, seanse filmowe w kinie, klub muzyczny, bibliotekę, kręgielnie i kawiarnię.

Dla szukających sportu i rekreacji polecamy:

  • Pływalnie Miejską „Wodnik 2000″, kryty basen o długości 25m. Czekają na Państwa bicze wodne, jacuzzi, zjeżdżalnia o wysokości 7m, sauna i urządzenia do hydroterapii.
  • Hala Sportowa, Siłownia.
  • 4 korty tenisowe z tarasem widokowym.
  • Boisko.
Najlepsza gmina w Polsce
Zamieszkaj w Grodzisku Mazowieckim! Najlepsza Gmina w Polsce! W ciągu 15 lat zainwestowało w Grodzisku ponad 80 firm i osiedliło się 10 tys. nowych mieszkańców. Mamy najniższe bezrobocie na Mazowszu, szkoły o wysokim poziomie nauczania, pozyskujemy duże sumy z UE i aż połowę budżetu przeznaczamy na inwestycje.

Przeczytaj w serwisie InfoGrodzisk.pl oraz Wpr24.pl.


Ranking Rzeczypospolitej 2009

Fakty

Miejsko-wiejską gminę Grodzisk Mazowiecki zamieszkuje obecnie około 42 tysiące mieszkańców – miasto Grodzisk Mazowiecki niecałe 30 tysięcy i tereny podmiejskie (35 wsi) ponad 12 tysięcy. Oficjalnie! Ponieważ niezameldowanych jest łącznie kilka tysięcy więcej. Za kilkanaście lat gminę Grodzisk Mazowiecki ma zamieszkiwać około 60 tysięcy osób!

Zobacz statystyki Urzędu Statystycznego.

Klimat:

Teren gminy znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego, podobnie jak cała Polska. Pogodę kształtują ścierające się masy powietrza oceanicznego i kontynentalnego. Średnia temperatura lipca wynosi +18ºC, natomiast stycznia –2,5ºC. Dominują wiatry z kierunku zachodniego i południowo zachodniego.

Więcej informacji na stronach Grodziska Mazowieckiego

Planowana budowa galerii w Grodzisku Maz.
O Grodzisku na Facebook’u